Bezpieczny Poker karciany to jedna z gier występujących w każdym kasynie zarówno tym tradycyjnym jak i internetowym oraz popularna gra z dzieciństwa każdego dorosłego człowieka, który w latach młodości grał z kolegami na podwórku. Jednak nie każdy zna prawdziwe i dokładne zasady pokera, czasem te podwórkowe są zmieniane na potrzebny samych graczy.

Prawdziwy poker odbywa się przy profesjonalnym stole pokerowym, krupier rozdaje z tali 52 kart po piec kart dla każdego gracza. Wcześniej karty są bardzo dokładnie sprawdzone i przetasowane przez krupiera, zanim rozpocznie się poważna gra na pieniądze.

Następnie każdy z graczy obstawia określoną kwotę w grze, i prawdziwa gra się rozpoczyna. Każdy zagląda do swoich kart i sprawdza jakie ewentualnie ma połączenia. Możliwa jest jedna para, dwie pary, trójka, kareta, kolor, strit, poker oraz inne połączenia kart. Jeżeli gracz posiada kiepskie karty wymienia ich odpowiednią ilość u krupiera, a następnie obstawia kolejną rundę w grze określona stawka pieniędzy. W pokerze można stać, czyli nie obstawiać jeżeli nie ma osób chętnych do zakładania większych kwot pieniędzy, można się wycofać z gry lub sprawdzić graczy wraz z ukazaniem swoich kart. Dokładniejsze zasady gry w pokera znajdują się w Wikipedii czy też w wielu serwisach internetowych.
Bezpieczny Poker karciany dostepny jest w sprawdzonych kasynach Internetowych po polsku.