Oto popularny w Polsce blackjack i jego zasady gry

Blackjack jako jedna ze słynniejszych gier hazardowych posiada wyjątkowo proste do przyswojenia i nauczenia się zasady gry. Jest to oczywiście karciana gra hazardowa, a przy stołach blackjack’a zawsze kłębią się tłumy ludzi.

Gra prowadzona jest oczywiście przez krupiera i rozpoczyna się obstawieniem stołu do gry odpowiednią , wcześniej ustaloną przez kasyno kwotą pieniędzy, która w kasynie wyrażana jest w specjalnych żetonach. Kiedy stół zostanie obstawiony, krupier rozdaje każdemu ze zgromadzonych graczy po dwie karty, rozdając dwie karty również sobie, z tym że jedna karta krupiera pozostaje zakryta.

Mimo, iż przy stole do gry zazwyczaj jest od dwóch do dziesięciu graczy, to każdy z nich z osobna gra z krupierem, a karty przeciwników nie mają znaczenia. Każdy gracz powinien dokładnie przeanalizować następny ruch, bowiem ma możliwość dobrania trzeciej karty, jednak ten ruch może go również doprowadzić do przegranej. Blackjack polega na uzyskaniu w kartach liczby oczek dwadzieścia jeden bądź liczby najbliższej tej kwocie, zaś przekroczenie liczby dwadzieścia jeden daje niestety przegraną danego gracza. Dlatego jeżeli mamy w kartach liczbę oczek równą bądź większą od siedemnastu, nie powinniśmy dobierać trzeciej karty, zaś jeżeli mamy w kartach liczbę oczek mniejszą bądź równą szesnaście dobór trzeciej karty jest bezpieczny.

Również odkryta karta krupiera wiele nam mówi o grze, jeżeli bowiem jest ona mniejsza bądź równa sześć, nasze szanse na wygraną są wysokie, jeżeli zaś jest ona równa siedem bądź większa, nasze szanse zdecydowanie maleją. Zanim zasiądziemy przy stole do gry, zapoznajmy się bardzo dokładnie z zasadami oraz strategiami blackjack’a, dzięki czemu będziemy mięli większe możliwości na wygraną. Blackjack jest prostą grą hazardową, lecz rozwaga i znajomość zasad gry to podstawa do sukcesu.