Diabelskie koło ruletki – ta nazwa czesto się powtarza. Dlaczego?
Powstanie ruletki jako gry było całkiem przypadkowe. Pierwotnie stworzył ją francuski uczony Pascal, by pomóc sobie w badaniach nad rachunkiem prawdopodobieństwa. Był cenionym matematykiem w siedemnastym wieku. Jego kolega z tego samego wieku Chevalier wykorzystywał koło ruletki do modelowania przeciwstawnych pojęć,

takich jak na przykład dobro – zło. Można powiedzieć, że wzorowali się oni tworząc ruletkę na chińskim kole szczęścia, które jednak zamiast liczb, miało na swojej tarczy umieszczone różne sceny z życia i służyło wróżbitom.

Gdy ruletka znalazła swoje zastosowanie jako gra i stała się sławna, falę protestów wzniosły organy kościelne i ich zwolennicy. Uważali oni, że gra ruletka jest narzędziem diabelskim, potępili branie udziału w zabawie z ruletką i mianowali ją diabelskim kołem. Wszystko wydarzyło się dlatego, że ktoś obliczył, że suma liczb na kole rulety wynosi 666. Od prawieków był to znak szatana i wszystko co było związane z tym symbolem budziło lęk. Na szczęście ruletka zyskała pełno zwolenników i cieszyła się niezwykła popularnością w pierwszym na świecie kasynie w Monako i przetrwała do naszych czasów.