Gra liczbowa Bingo w Polsce prawdopodobnie pochodzi z Włoch, w 1530 roku istniała tam gra lotto, która była bardzo podobna do teraźniejszego bingo. Jest wiele zbliżonych do bingo gier, różnią się one między innymi okrzykiem zwycięzcy oraz wyglądem planszy.

Mają tę samą zasadę zakreślania liczb, które są czytane przez prowadzącego zabawę. To Amerykanie nadali bingo dzisiejszą nazwę. W Stanach Zjednoczonych, w latach dwudziestych istniała identyczna gra jak bingo, różniąca się jedynie nazwą – beano. Niektórzy mogą być zdziwieni jak można mianować grę fasolom w dosłownym tłumaczeniu na język polski. Otóż w tamtych czasach nie skreślało się cyfr, a przykrywano liczby fasolami. Dopiero jak jeden z zwycięzców pewnego razu krzyknął bingo, zostało tak do dziś.

Gra liczbowa Bingo w Polsce jest przesympatyczną, prostą grą i nie wymaga od nas wkładu intelektualnego. Wystarczy umieć rozróżniać liczby oraz posiadać refleks, który również można szybko wyćwiczyć. Siadając przy planszy do bingo możemy poznać wiele ciekawych ludzi gdyż jest to gra niezwykle towarzyska i skupiająca w jednym miejscu szeroką publiczność. Nawet kościół katolicki, który potępia hazard, uznał bingo za dopuszczalną formę zabawy, a czasem nawet turnieje bingo rozgrywane są w kościołach. Pomimo że często na dużym ekranie bingo powiązane jest raczej z ludźmi dojrzałymi, może okazać się świetną rozrywką dla wszystkich.

Nową erę bingo zapoczątkowały na pewno kasyna wirtualne. Wiele młodych ludzi siada tam do rozgrywki. Zawieranych jest pełno nowych znajomości, ludzie przy tej przyjemnej grze mogą wygrać niezłe pieniądze, a w przerwach poplotkować na kasynowych czatach. Jedyną zasadą jaka obowiązuje w bingo, jest jak najszybsze skreślanie odpowiednich liczb na planszach, w niektórych kasynach online są to po prostu ekrany z liczbami, inne prezentują nam barwną grafikę planszy. Cyfry są losowane dopóki któryś z graczy nie skreśli danego układu, jako zwycięzca musi jak najszybciej zgłosić bingo, by przypadkiem ktoś inny go nie uprzedził.