Blackjack gra w karty to lubiana i popularna gra potocznie zwana oczko lub 21. Pochodzi od et-un, gry francuskiej z XVII wieku. Kiedy trafiła do Stanów Zjednoczonych nie była zbytnio popularna. Dużo z domów hazardowych chciało przyciągnąć do gry swoich bywalców

i oferowały im bonusy i konkursy związane z grą. Jeden z nich polegał na tym, że jeśli graczowi udało się wyciągnąć karty w układzie walet i as pik, dostawał on specjalną, większą stawkę za taki układ. To właśnie Amerykanie nadali blackjackowi dzisiejszą nazwę. Po legalizacji hazardu w Ameryce, blackjack stał się jedną z najpopularniejszych karcianych gier hazardowych.

Powstało wiele matematycznych teorii i metod dla blackjacka. Pierwszy opublikowany artykuł miał miejsce w amerykańskiej gazecie w 1956 roku i nosił tytuł „Optymalna strategia blackjacka”. Potem wielu profesorów rozwijało techniki liczenia kart w grze i publikowano wiele książek na temat tej gry. Dziś tajniki tej prostej gry są szeroko dostępne dla każdego pełnoletniego człowieka w kasynach online. Blackjack gra w karty jest jedną z najchętniej odwiedzanych gier i przy dobrej zabawie daje duże szanse na zgarnięcie wygranej.