Poker to jedna z popularniejszych gier hazardowych, która słynie swą sławą zarówno w kasynach tradycyjnych oraz w kasynach online. Znana jest ona na całym świecie, a jej sława widoczna jest na odległość.

W poniższym artykule zaś zajmiemy się zasadami gry w pokera. Zasady gry w pokera są bardzo proste i mało skomplikowane do zapamiętania, jednak należy je obowiązkowo poznać, zanim rozpoczniemy grę na pieniądze w kasynie. Poker to oczywiście gra karciana, rozgrywana jest ona pomiędzy dwoma do dziesięciu graczy talią kart pięćdziesięciu dwóch, przy większej ilości graczy rozdaje się z dwóch talii. Każdy gracz przy stole otrzymuje w rozdaniu od krupiera pięć kart, z których w końcowym wyniku gry powinien ułożyć odpowiedni układ, dzięki któremu wygra daną rozgrywkę.

Każdy z graczy po otrzymaniu kart powinien obstawić odpowiednią stawką pieniężną stół do gry, a następnie przejść do pierwszej wymiany kart. Możemy wymienić jedną bądź większą liczbę kart, w zależności od potrzeby, jednak wymienionych kart nie możemy już cofnąć. Następnie każdy z graczy ma do dyspozycji kolejny ruch, czyli pas, rezygnacja z gry, przebicie, podwojenie stawki w grze, sprawdzenie, wyłożenie kart na stół, bądź czekanie, przeczekanie jednej kolejki bez kładzenia pieniędzy na stół. W zależności od tego jakie mamy karty w ręce, czyli jak mocny mamy układ, możemy wykonać jeden z powyższych ruchów, a następnie czekać na ruchy przeciwników.

Gra hazardowa poker z jednej strony opiera się na szczęściu, z drugiej zaś bardzo ważne są zasady gry oraz układy kart, które powinniśmy bardzo dobrze znać. Gracz, który obeznany jest z zasadami oraz układami, ma większe szanse na przemyślniejszy krok, lepszy ruch, a co za tym idzie większą wygraną pieniężną.