Czy wiesz jak zachowuje się profesjonalny pokerzysta? Dobry, profesjonalny pokerzysta to taki, którego ruchów nie da się przewidzieć. Twardo stąpają po ziemi i umieją trzymać rękę na wodzy nawet w najgorszych sytuacjach przy grze w pokera.

Wymaga to od nich skupienia, umiejętności stwarzania pozorów i doskonałej obserwacji swoich przeciwników. Opanowali oni do perfekcji sztukę jaką jest blefowanie. Jest to dla nich swoista zabawa i każdy profesjonalny pokerzysta kocha blefować. Ze względu na ich zachowanie i technikę można podzielić ich na kilka grup.

Do pierwszej grupy należą gracze tak zwani aggresive. Stosują oni technikę stawiania dużych stawek, ale tylko w momencie gdy na starcie dostaną mocne karty. Są niezwykle niepewni i sieją postrach wśród swych pobratymców, bo nigdy nie wiadomo, gdy już zdecydują się postawić, czy rzeczywiście mają dobre karty. Gracze z grupy passive rzadko podejmują ryzyko, dają mniejsze zakłady i przede wszystkim grają nawet ze średnimi kartami. Najsłabszy typ graczy to loose-passive, liczą oni jedynie na szczęście i nie stosują żadnych z powyższych technik, ich cechą jest także częste sprawdzanie kart.